Деякі, з останніх новин показують нам, на скільки може бути небезпечним ігнорування повітряних тривог. Тому задля збереження вашого життя, ми просимо ознайомитися з правилами приведеними нижче. Ми – незламний народ, але берегти себе все ж потрібно.
Отже, найголовніше, припиніть ігнорувати сигнали повітряної тривоги! Якщо поруч є бомбосховище, укриття, то коли ви почули сирену — терміново туди спускайтесь, а не продовжуйте стояти на вулиці.
В укритті треба залишатися ще мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.
Якщо під час ракетного обстрілу ви на вулиці, то негайно (2-3 секунди) дійте так:
Падайте на землю. Закрийте руками або предметами голову. Закривайте долонями вуха та відкривайте рот: це врятує від контузії. Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні.
Не залишайтеся у під’їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас.
Для укриття підійдуть підземні переходи, укриття, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 метри.
Якщо ви у транспорті
Якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї, машині
Слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд» і залягти на землю.
Після закінчення обстрілу не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце притулку, не поспішайте розслаблятися.
Добираючись до безпечного місця, обов’язково дивіться під ноги. Не можна підіймати із землі жодних незнайомих вам предметів.
У жодному разі не розпочинати розбір завалів від ракет самостійно, чекайте фахівців з аварійно-рятувальної служби, телефонуйте 102.
Якщо під час обстрілу ви вдома
Завчасно, після того, як почули сигнал повітряної тривоги:
Вибирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряда.
Ховайтесь у підвалі або іншому заглибленому укритті, між опорними стінами.
Пам’ятайте правило «двох стін». Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій.
Завдяки всім цим правилам ви завжди будете знати, що треба робити у конкретній ситуації, збережете себе та своїх близьких. Слава Україні.
Залишити коментар