Хочу стати волонтером. З чого почати?

Хочу стати волонтером з чого почати фото 2023

24.02.2023 / 163 / Читання 1 хв.

В наші дні волонтерство це незмінна ланка життя нашої країни. Кількість таких людей вже перевищує 200 тисяч. Але як долучитися до цієї дружньої спільноти? У цьому вам допоможе наша стаття. 

З чого варто почати? Зрозумій, у чому ви здібний(а), що саме ви можете зробити для допомоги.

Насамперед необхідно визначитися у чому ви здібний(а), що саме ви можете зробити для допомоги.

  1. Робіть те, в чому ви розвинуті. Ви вмієте готувати – годуйте цивільних чи військових.
  2. Оберіть свій напрямок та концентруйтеся на ньому. Не беріть на себе забагато, бо це неминуче призведе до вигорання.
  3. Не намагайтеся допомогти усім відразу. Спершу допоможіть ближнім: сусідам, рідним тощо. Це буде куди простіше та набагато ефективніше.

Як би це не здавалося дивним, але ваш дім – ваша фортеця, ваші сусіди ваші союзники. Спочатку допомога йде один одному, а потім ви допомагаєте іншим разом. 

Які є напрямки волонтерства?

  1. Фінансова допомога. Ви працюєте попри всі негаразди та тим самим волонтерите. Важко порахувати скільки коштів такими зусиллями було зібрано.
  2. Допомога у районах, де побувала війна. У тисячах домівок повилітали вікна, у містах можуть бути завали, а на дорогах перешкоди. Саме в таких випадках на допомогу приходять небайдужі. Навряд чи бабуся сама зможе забити вікно листом фанери, що пережити холодну зиму, ось тут допомагають волонтери.
  3. Збір необхідних ресурсів для наших воїнів та посилання їх на фронт.
  4. Допомога тваринам.

Все це та багато іншого є місцем для роботи небайдужих відчайдух, для яких найкращою винагородою є перемога.

Як зареєструватися волонтером

В Україні не існує єдиного державного реєстру волонтерів. Тож, щоб бути волонтером, дозвіл чи окрема реєстрація не потрібні. Як зазначає Українська Волонтерська Служба, можна волонтерити самостійно або стати членом волонтерської групи чи організації.

Посвідки волонтерам видають підрозділи Територіальної оборони, Збройні сили України, Держслужба з надзвичайних ситуацій та органи місцевої влади. Інші фонди та організації можуть видавати довідки своїм помічникам, але це не обов’язково.

Як законно збирати кошти на допомогу

Організації збирають їх на рахунки, проте можна збирати кошти й на свою картку. Важливо, аби вона не використовувалась для особистих витрат.

Волонтерська служба радить обов’язково звітувати публічно про витрати. Деякі банки пропонують оформлення спеціальної картки волонтера. Вона на період війни дозволить скасувати комісії під час переказів або зняття готівки.

 

Ми маємо надію, що вищесказане дасть відповіді на всі ваші питання стосовно становлення волонтером. Двері нашого фонду завжди відкриті для тих, в чиєму серці панує невідкладне бажання допомогти. Долучайся! Допомагаємо разом!

 

🙋‍♀️ Українці, українки та ті, хто підтримують нас з усіх куточків світу, ми потребуємо вашої допомоги. Ваші донати з кожним разом пришвидшують нашу неминучу перемогу над запеклим ворогом. Одна гривня, 2, 5, 10 – все це йде на збереження життів наших воїнів. Об’єднаймося, згрупуємося і разом дійдемо до перемоги! 

💪 Прагніть до перемоги так, як наші предки споконвічно прагнули до вільної та незалежної України! 

—————————————————————————————————–

💪 Бажаєте задонатити, перейдіть на наш офіційний сайт і виберіть зручний для вас спосіб https://bf.lepka.ua/donaty/

 

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваш email не буде опублікований.